ubezpieczenia Świętochłowice, ubezpieczenia ruda śląska, dobre ubezpieczenia, indywidualne ubezpieczenie na życie, doradztwo ubezpieczeniowe, agencja ubezpieczeniowa

Jak wybrać ubezpieczenie NNW dla dziecka?

 

Na początku roku szkolnego wielu rodziców zastanawia się nad zakupem ubezpieczenia NNW dla swoich pociech. Najczęściej wybierają ubezpieczenie grupowe, proponowane przez szkołę, często jednak bez zapoznania się z zakresem ochrony jaki ono obejmuje.

W artykule dotyczącym ubezpieczeń mieszkań wspominałam, że składka za polisę nie powinna być głównym wyznacznikiem wyboru ubezpieczenia. Nie inaczej jest w przypadku polis NNW. Różnica jednak polega na tym, że nie wybieramy ochrony dla naszej nieruchomości ale dla kogoś o wiele cenniejszego.

Czy ubezpieczenie NNW dla dziecka jest ubezpieczeniem obowiązkowym?

Nie. Zgodnie z prawem nie ma obowiązku wykupowania przez rodzica polisy NNW dla dziecka. Ani na czas pobytu w szkole ani poza nią.

Jeśli jednak decydujemy się na wykupienie polisy ochronnej dla naszego dziecka to na co powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze ubezpieczania?

Wybierając ubezpieczenie powinniśmy zwrócić uwagę na wyłączenia, zakres oraz sumy ubezpieczenia. Jak wspomniałam już wcześniej niska cena w tym przypadku nie powinna być głównym wyznacznikiem naszego wyboru. Dlaczego? Dlatego, że wybierając pakiet w oparciu o niską cenę może okazać się, że polisa w nagłych przypadkach nie pokryje kosztów świadczeń medycznych lub jej zakres nie będzie ich obejmował.

Przed zakupem polisy należy zapoznać się z warunkami jakie proponuje nam ubezpieczyciel poprzez przeczytanie OWU lub konsultację z przedstawicielem TU w którym chcemy wykupić polisę.

Analizując OWU warto upewnić się czy ubezpieczenie dopasowane jest do naszych potrzeb.

Ważne jest żeby w momencie wyboru polisy przekazać agentowi informacje dotyczące stanu zdrowia dziecka. (Kiedy nasze dzieci chorują np. na cukrzycę czy astmę warto zwrócić uwagę czy TU przewiduje ochronę w przypadku chorób przewlekłych) oraz tego czym zajmuje się po lekcjach. Tzn. czy uprawia sporty, na jakie zajęcia pozalekcyjne uczęszcza itp.

Kogo obejmuje polisa?
Ochroną mogą być objęte dzieci w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych, przedszkolach, żłobkach, klubach dziecięcych, podopieczni świetlic i innych placówek przeznaczonych dla dzieci i młodzieży.

Kiedy zadziała ochrona?
Najlepiej jeśli działa zawsze, a nie tylko wtedy kiedy do zdarzenia dojdzie w trakcie lekcji. Możliwe jest wykupienie polisy która działa np. w szkole, przedszkolu
i innych placówkach oraz poza nimi, w drodze do/z przedszkola lub szkoły, w czasie zajęć pozalekcyjnych (także wszystkich sportowych), w domu, u znajomych, na placu zabaw, na dyskotece, na wakacjach, podczas uprawiania sportów wyczynowo lub rekreacyjnie, w czasie praktyk szkolnych.

W jakich przypadkach ubezpieczyciel zapewnia ochronę i wypłaci odszkodowanie?
Przykładowo:  w razie nieszczęśliwego wypadku, złamania lub zwichnięcia, pogryzienia  lub ukąszenia, zawału serca lub sepsy).

Za co ubezpieczyciel (prócz wypłaty odszkodowania) zwraca koszty?
Np. zakupu przedmiotów ortopedycznych czy odbudowy stomatologicznej.

Jakie usługi assistance są w zakresie?
Np. transport medyczny, pomoc psychologa, indywidualne lekcje w domu kiedy dziecko nie może chodzić do szkoły przez dłuższy okres czasu.

Jaka jest wysokość sumy ubezpieczenia?
Im niższa, tym na mniejszą wypłatę odszkodowania można liczyć.

Jakie są warunki wypłaty świadczenia w wyniku nieszczęśliwego wypadku?
Nie każde zdarzenie, w którym dziecko odniosło obrażenia będzie uznane za nieszczęśliwy wypadek, a niewielkie obrażenia nie przynoszą zwykle trwałego uszczerbku na zdrowiu, co niejednokrotnie jest podstawowym warunkiem wypłaty.

Jaka jest maksymalną długości pobytu w szpitalu, za który ubezpieczyciel dokonuje zwrotu kosztów?
Warto przeanalizować oferty sprawdzając jak długo wypłacane jest dzienne świadczenie szpitalne oraz dodatkowo czy można z niego skorzystać w pełni, nawet w sytuacji, gdy wypadek zdarzył się kilka dni przed końcem trwania umowy ubezpieczeniowej.

Jaka jest wysokość zwrotu kosztów leczenia i rehabilitacji?
Czasami TU wskazują łączną kwotę świadczenia lub osobno pulę przypadającą na rehabilitację.

Przeanalizuj katalog włączeń.
Spis zdarzeń kiedy ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania.

Polisa powinna być dopasowana do potrzeb.

Towarzystwa ubezpieczeniowe podchodzą indywidualnie do każdego klienta. Mają one w swojej ofercie gotowe pakiety ale każdy z nich można rozszerzyć i dokonać zmian zgodnych z potrzebami osoby ubezpieczonej. Pamiętajmy, że jeśli nasze dziecko uczęszcza do szkoły sportowej lub często bierze udział w zawodach sportowych będzie potrzebowało innej ochrony niż dzieci które są mniej aktywne fizycznie. Warto porozmawiać z agentem aby ten mógł dopasować zakres ubezpieczenia do potrzeb naszych pociech, a polisa naprawdę chroniła je w razie nieszczęśliwego wypadku.

w TU Allianz polisę możesz kupić przez Internet, na stronie: 
www.strefannw.pl

Z kodem rabatowym: 150135 otrzymasz zniżkę 10%.
ULOTKA INFORMACYJNA

 

W celu zapoznania się z ofertą innych Towarzystw Ubezpieczeniowych zapraszam do kontaktu.

 

słowa kluczowe: ubezpieczenia Świętochłowice, ubezpieczenia Ruda Śląska, dobre ubezpieczenie, ubezpieczenie dla dziecka, doradztwo ubezpieczeniowe,  dobre ubezpieczenie, dobre ubezpieczenia

Posted in Ubezpieczenie NN dla dziecka and tagged , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *