Wyjazd na narty w Polsce

Jazda na nartach czy desce jest dla wielu wielką frajdą i przyjemnością niesie ze sobą też niestety zagrożenia. Nie ma co ryzykować, warto zabezpieczyć się przed ewentualnymi zagrożeniami i można już szaleć na stoku. Jeśli jesteś fanem białego szaleństwa koniecznie przeczytaj ten wpis:)

Jak, gdzie, po co, dlaczego?

Zapewne okres ubezpieczenia na wyjazd na narty w Polsce różni się od tego który wykupujemy w razie wyjazdów zagranicznych. 

Jaka polisa będzie przydatna osobie która wybiera się na narty w Polsce?

Masz w planach wyjazd  na ferie i szusowanie po  tatrzańskich albo beskidzkich stokach? Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie w takim przypadku? Wiesz przecież, że w Polsce jesteśmy przecież objęci ubezpieczeniem społecznym, w razie potrzeby zostanie nam udzielona pomoc, a koszty ratownictwa wciąż są bezpłatne. Tak. Masz całkowitą rację. Polisa wykupiona na własną rękę zapewni Ci jednak ochronę w zakresie NNW. W razie kontuzji na stoku czy też poza nim otrzymasz odszkodowanie, które zrekompensuje doznane cierpienie. Ochroną można objąć też swój bagaż oraz sprzęt sportowy. Każdy narciarz i snowboardzista zanim zacznie przygodę na stoku musi się do niej odpowiednio przygotować. Zakup odpowiedniego sprzętu i odzieży to podstawa, myślę, ze warto zabezpieczyć je w razie zniszczenia, zgubienia czy kradzieży. Prócz ubezpieczenia bagażu i NNW dobrze mieć OC (ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej), które zadziała, gdy będziemy na stoku sprawcami zderzenia, w wyniku którego ktoś zostanie poszkodowany. Wtedy nie musimy martwić się o wydatki poniesione np. z tytułu leczeniem osoby która ucierpiała z naszej winy na stoku,  otrzyma ona bowiem odszkodowanie w ramach polisy OC. Jeśli jednak chcielibyśmy też zwiększyć swoją ochronę w razie wypadku na stoku który przytrafi się nam warto mieć w pakiecie koszty leczenia i rehabilitacji. Będą przydatne w przypadku leczenia w prywatnych placówkach.

Jak więc wybrać odpowiednie ubezpieczenie na narty w Polsce?

Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb,wymagań, tego ile pieniędzy chcemy przeznaczyć na zakup ochrony oraz charakteru wyjazdu.
Na pewno musisz pamiętać o rozszerzeniu ochrony na polisie o uprawnianie narciarstwa. Jeśli masz też w planach dodatkową aktywność np. ekstremalną jazdę na nartach lub snowboardzie czy jazdę poza stokiem warto sprawdzić w zapisach OWU czy wymagane jest rozszerzenie ochrony o sporty wysokiego ryzyka lub sporty ekstremalne.

Podsumowując: Można zdecydować się na samo ubezpieczenie NNW lub wybrać „opcje” z dodatkami:
OC, ubezpieczeniem sprzętu sportowego oraz bagażu, kosztami leczenia, kosztami rehabilitacji.

Wiesz już mniej więcej co powinna i co może zawierać twoja polisa. Jeśli dokonujesz zakupu przez internet to czytaj czytaj czytaj. Chodzi o to żebyś zapoznał się z tym co kryją Ogólne Warunki Ubezpieczenia. Także jeśli chodzi o wyłączenia ochrony które są tam zapisane. Jeśli korzystasz z pomocy agenta (co polecam chociażby ze względu na wygodę oraz fakt, że jest to jego praca i codzienność. Agent po zbadaniu potrzeb klienta wie gdzie i czego szukać) PYTAJ. NIE KUPUJ KOTA W WORKU.

Fakty są takie, że ilość wypadków na stoku jest dużo większa niż np. podczas podróży wakacyjnych. Dlatego bardzo ważne jest aby ochrona była odpowiednia i dopasowana do twoich potrzeb.
Upewnij się, że polisa uchroni Cię przed ewentualnymi zdarzeniami, a Ty będziesz mógł „spokojnie” oddać aktywnemu relaksowi.

 

 

PATRONUM UBEZPIECZENIA
Katarzyna Czerwik
ul. Ceramiczna 1
41-600 Świętochłowice
tel.570-670-900
e-mail: biuro@patronumubezpieczenia.pl
www.patronumubezpieczenia.pl

Posted in Bez kategorii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *